XI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Gnojniku

W dniach 24-25 lutego 2007 roku odbył się XI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Gnojniku. Honorowy patronat nad imprezą objął wójt Gminy Gnojnik Wojciech Rzepa oraz starosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg. W pierwszym dniu turnieju, wzięło udział 80-ciu uczestników - w tym 23 osoby z gminy Gnojnik. W kategorii juniorów zwyciężył Damian WCISŁO z Bochni i odebrał - rzeźbioną przez miejscowego artystę - statuetkę „Czarnego źrebiątka”. Drugie miejsce zajął Michał SMOŁA ze Skrzyszowa, a trzecią pozycja zajął Dariusz FISTEK z Tarnowa. Najlepszą zawodniczką z gminy Gnojnik okazała się Sylwia BOBER z Gosprzydowej, która zajęła 10. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Drugim zawodnikiem z gminy Gnojnik, który osiągnął najlepszy wynik – 16. miejsce w ogólnej klasyfikacji - był Stanisław MRÓZ także z Gosprzydowej. Trzecią lokatę w kategorii gminnej zajął Piotr KORNAŚ z Gosprzydowej, który uplasował się na 28 pozycji.

W drugim dniu zawodów wzięło udział 79 uczestników. Główną nagrodę „CZARNEGO KONIA” zdobył – wielokrotny mistrz Polski – Kamil MITOŃ z Niepołomic k./Krakowa. Miejsce drugie zajął Bogusław SYGULSKI. Zaś trzecia lokata przypadła Arturowi JAKUBCOWI. Najstarszy uczestnik turnieju - Pan Jan MAJCHROWICZ - miał 77 lat, zaś najmłodsza uczestniczka skończyła niedawno 6 lat. Najlepszym seniorem z Gminy Gnojnik okazał się Adrian RUDNICKI, który zajął 45. pozycję w ogólnej klasyfikacji turnieju. Wśród sponsorów tegorocznego turnieju był również Zbigniew Stós właściciel portalu internetowego www.brzesko.ws, który ufundował nagrody książkowe dla trzech uczestników turnieju.

Jarosław Pawełek z WTZ-u w Zawadzie Uszewskiej

Najstarszy uczestnik turnieju - Pan Jan Majchrowicz z Krakowa Krzysztof Zawartka z WTZ-u w Zawadzie Uszewskiej

Wójt gminy Gnojnik Wojciech RZEPA wręcza nagrodę zdobywcy 2-go miejsca

Uczestnik, turnieju, który 10 godzin jechał pociągiem z Jeleniej Góry do Gnojnika Starosta Ryszard Ożóg wręcza główną nagrodę Kamilowi Mitoniowi